Pojištění ušetří čas i starosti při nečekaných událostech

Jednoduché sjednání po internetu, během pár minut může být hotovo. Dnešní pojišťovnictví funguje úplně jinak než během dvacátého století, řešení online totiž existuje a je u mnoha zájemců také maximálně preferováno. Není divu, v kyberprostoru se odehrává mnohem víc událostí, než bychom kdy čekali. Cítit se bezpečně a mít jistotu, že se máte na koho spolehnout v případě nenadálých potíží, to není žádná samozřejmost. Musíte si proto pojistitele pečlivě vybrat a vždycky nerozhoduje jen a pouze cenová nabídka, že?

Spěch je špatný rádce, vybírejte pečlivě

Nic není radno uspěchat, nesmíte se unáhlit. Výběrem pojištění domu i domácnosti dáváte najevo zodpovědný přístup, o to spíše byste si měli vybrat zajímavou nabídku, která bude současně i co možná nejkomplexnější. Co když k základní pojistce dostanete i pojištění občanské odpovědnosti zdarma? Jde jistě o podnět, který je třeba uvážit, vše bude totiž dohodnuto v rámci jednoho jediného smluvního dokumentu, tedy bez dalších starostí a dlouhého jednání navíc. A když jsou katastrofická rizika v základní ceně? I to je určitě dosti příjemný bonus, který není v dnešním světě nějakou samozřejmostí. A jen tak mimochodem, při pojištění majetku nedělejte chyby, vyhněte se často frekventovanému podpojištění.

Byt, dům, ale například také chata

Co všechno může být předmětem pojistky? Nenechejte se zmást, byt v OV není jedinou možnou variantou, vaše možnosti jsou mnohem širší. Kancelář, ordinace, ale i chata nebo garáž, to vše si lze pojistit a ve výčtu samozřejmě nelze zapomenout ani na bazén. Pojištěná může být kromě jiného i právě rozestavěná nemovitost. Kalkulačka majetkového pojištění určitě napoví více, její využití je navíc zcela nezávazné. Jde spíše o informování se na částku, kterou byste meziročně za pojistku zaplatili.

Publikováno: 30. 05. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Ivana Vlčková