Jak opticky zvětšit malou předsíň

Bydlet v malém bytě není špatné, jen člověk musí vědět, jak i malý byt přeměnit v opticky větší příbytek. Pokud patříte k lidem, kteří bydlí v menším příbytku, je důležité pustit dovnitř hromadu světla. Právě světlo je totiž to, co jakoukoli místnost opticky zvětšuje. Nezáleží na tom, jestli mluvíme o obývacím pokoji, který stačí zvětšit s otočením pohovky či křesla, předsíni nebo ložnici. Ostatně u předsíně na chvilku zůstaňme. Právě předsíně bývají velice malé, to však neznamená, že je nelze opticky zvětšit. Pusťte proto do předsíně světlo a s dalším vám pomůžeme.

Úložné prostory hrají v předsíních prim

Určitě nám dáte za pravdu, že předsíně bývají velice často zanedbávané. Je to však velká škoda, přece jenom se jedná o nedílnou součást domu. Každý den jí procházíte. Každý den z ní jdete do práce a také je to první místnost, skrze kterou jdete, když se vracíte ze zaměstnání.

V předsíních se většinou nachází úložné prostory, což je pochopitelné. Člověk potřebuje někam schovat boty, také kabáty a bundy. Jenže úložné prostory jsou většinou prostorově náročnější, než se potřebuje. V ideálním případě by se měli do předsíně namontovat vysoké, vestavěné skříně, které sice prostor vezmou, na druhou stranu když budou mít dveře ze zrcadel, pomůžou předsíní se opět trochu zvětšit (alespoň opticky).

Správné osvětlení je důležité

Jelikož se na denní světlo nemůžete spoléhat čtyřiadvacet hodin denně, vyplatí se investovat do kvalitního a správného osvětlení. Osvětlení udělá mnoho, a pokud je volené správně a vhodně, může za optické zvětšení místností, a to i předsíně.

Největší důraz klaďte na výběr stropního osvětlení, které by mělo být ideálně umístěné přímo nad či hned vedle zrcadla. Dojde tak k optickému rozptýlení světla a i předsíň se rázem stane větší. Pokud dáte na nás a dveře vestavěných skříní vyplníte zrcadly, bude předsíň vypadat opravdu velká, i když nákresy a rozměry místností mluví jinak.

Publikováno: 27. 05. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Ivana Vlčková