Jak zjistit sousední parcely?

Geopas.cz

Informace o parcelách, které sousedí s určitým pozemkem, mohou mít zásadní vliv na vaše konečně rozhodnutí ohledně pořízení dané nemovitosti. Ale samozřejmě se najdou i další důvody, proč se o sousední parcely zajímat. Jenomže kde se po daných údajích poohlédnout?

První volba je katastr nemovitostí

Informace o sousedních parcelách lze vyhledat v katastru nemovitostí. Jedná se o oficiální soubor údajů o nemovitostech v České republice zahrnující jejich soupis a popis a jejich geometrické a polohové určení.  

Dohledání informací o sousedních parcelách v katastru je poměrně snadné, ale výstup zahrnuje pouze základní údaje, se kterými se nemusíte spokojit. Chcete-li se o pozemcích sousedících s určitou nemovitostí dozvědět více, využijte zbrusu novou webovou aplikaci pro rozšířené nahlížení do katastru nemovitostí GeoPas.cz.

GeoPas.cz je více než „jen“ katastr nemovitostí

Pokud vám údaje z katastru nemovitostí nestačí a potřebujete se o sousedních parcelách dozvědět další informace, bude se vám služba GeoPas.cz hodit. Vyhledávání je intuitivní, a to nejen v případě parcel – stejně snadné je i v případě větších územích celků.

Informace, které vám aplikace zobrazí po zadání adresy, zahrnují údaje o budově (zastavěná plocha, podlažnost, počet byt. jednotek, způsob využití, typ kanalizace, typ vody, typ topení, internetové pokrytí...) o parcele (výměra, druh pozemku…) a geologické údaje (radonový index, typ půdy, typ horniny). Jak výstup vypadá? Podívat se můžete například na tuto stránku pro katastrální území Staré Hamry 2.

Služba GeoPas.cz využívá množství otevřených zdrojů a v dalších záložkách na podstránce vybrané parcely informuje o lokalitě, občanské vybavenosti, životním prostředí a v neposlední řadě o přítomnosti vodních toků a záplavových území.

Díky aplikaci GeoPas.cz již nemusíte navštěvovat množství registrů a mapových služeb – všechny dostupné informace najdete na jednom místě a ušetříte spoustu drahocenného času.

Publikováno: 15. 11. 2022 / Aktualizováno: 25. 02. 2023

Kategorie: Reality

Autor: Ivana Vlčková