Zasněžený umělý vánoční stromek podtrhne půvab Vánoc. Proč si jej pořídit?

Živé vánoční stromečky se pořád těší mimořádné oblibě. I ony ale mají své nevýhody. Mohou být například špinavé, opadávají a vyžadují také spoustu starostlivosti. 

Nejen z těchto důvodů je často nahrazují umělé stromky, na kterých oceníte nejen jejich přirozený vzhled. V posledních letech se žádanou alternativou stal i zasněžený umělý vánoční stromek.  Jaké jsou jeho největší výhody? 

Výroba zasněženého stromečku

Umělé zasněžené stromky jsou navrženy a vyrobeny tak, aby vypadaly, jako by byly pokryté čerstvě napadaným sněhem. Na jejich výrobu se používá kombinace materiálů PVC a PE, které vděčí za realistický vzhled. Sníh, který je pokrývá, je zas z bavlněných a syntetických materiálů. Na větve se stříká tak, aby vyvolal dojem, že stromeček rostl v mrazivém lese.

Proč zvolit zasněžený umělý vánoční stromek

Na umělých stromečcích oceníte především to, že nevyžadují téměř žádnou údržbu. Zatímco ty živé musíte pravidelně zalévat a uklízet jejich opadané jehličí, umělý jen postavíte do stojanu a necháte ho vytvářet vánoční atmosféru. Díky dlouhé životnosti vám umělý stromek vydrží několik let, a tak vám jeho koupě ušetří nejen peníze, ale i čas, který byste každý rok věnovali shánění nového stromečku. Za zmínku stojí i šetrnost k životnému prostředí. Protože se umělé stromečky využívají opakovaně, poptávka po přírodních stromech klesá, což přispívá k ochraně lesů.  


Jak zdobit zasněžený stromek

Tento typ stromečku nabízí neutrální základ, na kterém skvěle vynikne jakákoliv barva i barevná kombinace. Můžete je proto ozdobit vašimi oblíbenými ozdobami a dekoracemi bez obav z toho, že výsledek nebude dokonale sladěný. Zasněžený stromeček se hodí do domácností zařízených v moderním i rustikálním stylu. 

Pokud vám záleží na tom, aby stromek vypadal opravdu realisticky, rozhodněte se pro 3D zasněžený vánoční stromek. Třírozměrný efekt sněhu vás bezpochyby nejen ohromí, ale přispěje také ke kouzelné vánoční atmosféře.

Publikováno: 02. 03. 2024

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková