Zpříjemněte si bydlení s Feng-shuei

Trend, jehož cílem je primárně navodit dokonalou harmonii. Jaké jsou ty hlavní zásady, které s takto naladěným interiérem souvisí? Ty hlavní vám představíme. Prvním krokem je eliminovat veškerý nepořádek. To je první zásada, kterou je třeba dodržet. Vše, co se někde válí, nebo dokonce překáží, musí pryč.

Pozor i na emocionální nepořádek

O co se jedná? Jsou to třeba staré fotografie, které mohou připomínat staré lásky a vztahy. Stejně tak to mohou být i různé dárky od někoho, na koho nemáte ideální vzpomínky, nebo ve vás výrazně vzbuzuje emoce. I toto musí pryč. Na volná místa se doporučuje umístit čerstvé rostliny, ideálně ve formě květin.

Okna otevírejte správně

Feng-shuei je spojeno i se správným otevíráním oken. Bohužel v době moderních plastových oken je daný požadavek velmi těžké zachovat. To proto, že okna by se měla otevírat vždy směrem ven. Pokud jsou na oknech závěsy, je nutné je přes den dokonale rozhrnout. V noci je nutné je naopak dokonale zatáhnout, aby skrz okna nepronikalo žádné světlo.

Osvětlení vždy jenom tlumené

Během dne je základem denní světlo. Jakmile se setmí, je vhodné používat jenom tlumené osvětlení. Vyhněte se proto žárovkám, které jsou silné. Také pamatujte, že žádná žárovka by neměla být viditelná. Je třeba využívat různá stínítka, která pomohou i k navození tlumenosti. Ideální je takové osvětlení, u kterého je možné intenzitu světla snadno měnit.

Čtyři hlavní barvy

Feng-shuei domácnost by měla být spojena se čtveřicí hlavních barev, které by měly jasně dominovat. O jaké se jedná? První dvojice je celkem známá, a je to kombinace černé a bílé, které by měly být v rovnováze. Dále je dobré do interiéru také zapojit barvu červenou a dále barvu zlatou. Není problémem je v rámci jednotlivých místností i prvků kombinovat, čímž dosáhnete také tolik potřebné vyvážené harmonie.

Publikováno: 04. 11. 2017

Kategorie: Interiér

Autor: Ivana Vlčková