Jak se zbavit výparů z domácnosti?

Součástí každého domu je kuchyně, koupelna, toaleta. Neobejde se bez nich žádná funkční domácnost. Slouží nám k tomu, abychom vykonali hygienu a připravili si něco dobrého k jídlu. Tyto činnosti jsou sice spojeny s uspokojením základních lidských potřeb a pohodlím, ale rovněž produkují vedlejší efekt. Tím je pára, vlhkost, kondenzát. Zbavit se jich nebývá lehké. Většina lidí vše řeší pomocí větrání oknem. Otevírá okno po koupání nebo při vaření. Ruku na srdce, moc efektivní to ale není. Okno nám udělá spíše „medvědí službu“, pustí závan čistého vzduchu dovnitř, ale vlhkost nic nenutí k tomu vyletět ven. Pokud nejste Einsteinem, abyste změnili fyzikální zákony, použijte odtahový ventilátor.

​Co umí ventilátor?

Jedná se o zařízení intenzivně odsávající vzduch z místnosti. Odtahové ventilátory jsou technologicky zdařilé. Mají možnost spínání s časovým doběhem nebo zpoždění zapnutí, mohou být zapnuté pomocí hygrostatu, čímž reagují na zvýšení vzdušné vlhkosti, některé z nich obsahují další senzory, jako světelný či pachový senzor. Odtahové ventilátory Pulsar a Aviant lze navíc nastavit pomocí mobilní aplikace. Ventilátory mohou být zapuštěné do zdi či stropu, takže nikterak nenaruší vzhled vaší koupelny. Odtahy lze nainstalovat i do větracích šachet - stoupaček v panelových domech. Co do druhů ventilátorů, každý typ se hodí pro jiné využití. Vybírejte ze značek iCON, Avio, Pulsar, Pulsar Basic, Aviant a Aventus a nastudujte si pečlivě jejich technikálie.

​Inventer dodá ventilaci „na klíč“

Nebudete-li si jistí, nechte si poradit od odborníků. Na e-shopu inventer.cz vám poradí vyškolení odborníci, kteří vám zároveň vyhotoví návrhy na umístění větracích jednotek, cenové kalkulace a výpočty průtoku objemu vzduchu tak, aby byla vaše domácnost bez nežádoucích výparů, a vy jste mohli doma vegetit ve zdraví.

Publikováno: 30. 06. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková