Hodí se ještě záclony do moderního interiéru?

Chystáte se zařizovat bydlení a přemýšlíte nad tím, zda se ještě dnes využívají záclony? Poradíme vám s rozhodováním. Proč jsou záclony praktické a jaké možnosti dnes existují? A jak vůbec vypadá místnost bez těchto dekoračních látek?

Dostatek intimního prostoru

Jednou z hlavních výhod záclon zůstává jejich praktičnost. Těžko budete hledat textilii, která je tak jednoduše omyvatelná, udělá parádu, a ještě k tomu vám dopřeje dostatek intimního prostoru. Chránit svůj domov před zraky z venku je prostě k nezaplacení! Váš domov je jen vaše království. Se záclonami si můžete být jisti, že zvědavé pohledy zůstanou tam, kam patří. Venku za oknem. Je přitom jedno, zda bydlíte v rušné metropoli, nebo na venkově. Váš byt je váš hrad.

Moderní design

Nebojte se, že v současné době naleznete pouze záclony se vzorem po babičce. Je tomu právě naopak! Nejvíce frčí například záclony bez vzoru, které se řasí jen jemně. Do dětského pokoje i do stylového interiéru lidé často volí záclony s barevným odstínem. Díky záclonám dostane váš jedinečný interiér tolik oceňovanou třešničku na dortu. Vyhrajte si s délkou i s materiálem a docílíte precizního stylu celé místnosti.

Něžný pohled z okna

Záclony jsou hitem i v dnešní době. Lidé si stále pochvalují jejich přínos – právě díky nim se jejich okna stávají součástí skutečného domova. Možná to někdy poznáváte sami. Ocitáte se v místnosti, kde záclony chybí. Prostor působí neosobně, chladně, odtažitě. Právě záclona dodá celé místnosti jemnou něžnost, která naprosto změní celý pocit, který z prostoru máte.

Záclony mají své nezastupitelné místo v dnešní moderní době. Jejich podoba se změnila a definuje současné vysoké požadavky na design. Bytoví designéři s nimi stále pracují a navrhují interiéry tak, aby byly útulné a příjemné. Prostor, ve kterém lidé žijí, si zaslouží dokonalost. A tu docílíte právě sehraností celku.

Publikováno: 24. 03. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: Ivana Vlčková