Stěhování? Jde to snadno a rychle

Jestliže máme před sebou akci s názvem stěhování, máme před sebou nelehký úkol, který nemá spoustu lidí rádo. Balení, odvoz, montování a jiné důležité záležitosti, které jsou potřeba. Mnohdy je lepší vyhořet než se stěhovat, ale tady záleží na tom , jak si vše zorganizujeme a co všechno od toho očekáváme. Základem celého stěhování je samozřejmě dobrá příprava a organizace, bez které bychom byli jen ve stresu a zmateně pobíhali kolem krabic. Musíme se také rozhodnout, zda vše zvládneme sami s pomocí pár přátel nebo zda není lepší si najmout na to všechno profesionály.

Kde začít?

V první řadě začneme pomalu balením a to nepotřebných, málo používaných nebo sezónních věcí. Balení není zase tak náročné a po večer to jistě zvládneme. Velmi oblíbené papírové krabice od banánů jsou velké a vleze senám tam spoustu věcí, takže pokud si v obchodě takové krabice necháme obkládat, máme o jednu malou starost méně. Nezapomínat bychom měli na jejich správný popis, protože není nic horšího, než pak hledat určitou věc a nevědět, kde jsme ji vlastně uložili. Osobní věci, které budeme ještě potřebovat, si uložíme stranou. Zapojit do balení můžeme i děti, které se tak nejen zabaví, ale budou si připadat užiteční.

Stěhování vlastními silami nebo s firmou

Pokud jsme se z jakéhokoliv důvodu rozhodli, že si všechno uděláme sami a na pomoc si pozveme partu přátel, musíme počítat s tím, že nás to možná vyjde trochu levněji, ale musíme si předem vše dobře naplánovat. Jen odvoz našeho majetku bude chtít přinejmenším dvě dodávky. Ty si můžeme samozřejmě půjčit v půjčovně, ale jsou to zase výdaje navíc. Navíc by naši přátelé měli mít přinejmenším dost síly, abychom společně dokázali všechen nábytek naložit a následně vyložit. Není to legrace. Také musíme počítat s určitými překážkami, které se mohou po dobu stěhování vyskytnout a to ať už v podobě nepříznivého počasí, zácpy na silnicích nebo rozbitého jídelního servisu. Stěhování s profesionální firmou nám naopak může přinést úsporu času a starostí. Je třeba si takovou firmu objednat s předstihem, abychom nezjistili, že námi vybraná stěhovací firma je plně vytížená a v daný termín prostě nemůže. Stěhováci navíc mohou být i brzo se svou prací hotoví. Ráno naložení a večer můžeme sedět se svou rodinou při skleničce dobrého vína, ale vedle hromady krabic. Tyto firmy navíc disponují nejen spolehlivými vozy, které jsou různě veliké a nemusíme mít tak obavy z toho, že by se nám veškerý nábytek do auta nevešel. Také mají různé doplňky, které jsou ke stěhování potřeba, jako jsou popruhy a různé pásy, ale mohou nám i zapůjčit třeba obalový materiál, který by nám pochyběl. Takže co se týká volby, zda požádat o pomoc své přátele nebo si objednat stěhovací firmu, je jen na nás a měli bychom popřemýšlet , co se nám vyplatí.

Doplňkové služby stěhovacích firem

Ovšem, aby vše proběhlo bez nějakých komplikací a bez problémů, musíme se ujistit, že například tu velkou těžkou skříň nám stěhováci v pohodě odvezou nebo že ten klavír nebudeme muset stěhovat třeba oknem. V takových případech je nutné se zeptat, zda jsou tyto služby zahrnuty v celkovém součtu nebo zda tyto služby firmy také provádí. Musíme třeba skříně demontovat nebo je s tím spojená i informace, zda nám nábytek stěhováci vynesou až do třetího patra bez výtahu. V nabídce firem je také možnost stěhování na klíč, což v praxi znamená, že se ani celé akce nemusíme zúčastnit, ale všechno necháme na profesionálech. Stačí, když si předem dohodneme všechny podmínky a předáme klíče. Tato služba je hodně využívána zákazníky, kteří jsou v časové tísni a tuhle práci prostě přenechají jiným. Takové stěhování je naplánováno od A – Z a zaručuje nám tak stěhování bez stresu a námahy. Firmy jsou samozřejmě také pojištěny proti odcizení svěřeného majetku nebo proti jakémukoliv poškození. Na nás ale také je, abychom pracovníky upozornili na to, že náš majetek obsahuje cenné starožitné kousky, které mají vysokou cenu, nebo že máme v téhle speciální bedýnce vzácnou sbírku mincí nebo motýlů. Také bychom jistě měli dopředu upozornit na to, že jsme chovatelé exotických zvířat a terária jsou sice dostatečně zajištěna, ale na místě je upozornění pro případ, že by se podařilo zvířecí příbytek rozbít.

Rada závěrem

Nezapomeňme si zabalit důležité dokumenty a osobní věci, které budeme bezprostředně po nastěhování do nového bytu potřebovat. Nebudeme přece shánět spodní prádlo, hrnek na kávu nebo granule pro psa mezi tou hromadou krabic.

Publikováno: 11. 03. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková