Je styl vašeho bytu jednotný? Udělejte si malý test

Milujete bytový design a váš byt je toho odrazem, nebo se ještě hledáte a chvíli vám potrvá, než sjednotíte celkový dojem z místností? Podívejte se na krátký test, který vám napoví, jak jste na tom.

Detaily do popředí

Když si pořizujete garnýže, snažíte se, aby byly ve stejném designu jako ostatní prvky v místnosti, nebo se necháte unést nabídkou v obchodu a zajímá vás pouze jednotlivý prvek, který vás osloví? Nezapomeňte, že místnost by měla nést celkovou myšlenku. Pokud máte vše dobře promyšlené, mnohem lépe se vám pak tvoří harmonický celek. I garnýž by měla ctít celkovou myšlenku.

Jedno téma

Možná jste se přistihli, jak si domů donesete dekoraci, která se ale v konečném důsledku do celkového pojetí bytu vůbec nehodí. Je dobře, že jste si to uvědomili. Domov by měl mít jednotné téma, které bude dodržovat. Snažíte se i vy sladit doplňky s celkovým pojetím prostoru? Výborně, v tom případě je vše v pořádku.

Když máte jasný název

Pokud má vaše bytové snažení své jasné pojmenování, je pro vás jednodušší tvořit harmonický celek. Víte, jak se jmenuje styl, který u vás doma vládne? Jedná se o industry, minimalismus, hřejivý anglický venkov, boho styl, eko, vintage, retro, nebo třeba skandinávský styl? Když máte pojmenování pro své tvoření, bude se vám lépe hledat jednotlivé prvky do interiéru.

Každý pes, jiná ves

Zmatek v jednotlivých prvcích vede k celkové disharmonii a rozčarování. Vy sami nevíte, co by se do prostoru hodilo, unavuje vás přemíra optických vjemů, doma je pro vás těžké si odpočinout. Je váš domov směsicí různých stylů a prvků? V tom případě by to chtělo vytřídit některé z kousků, které jste si pořídili, a dát bytu jasný řád.

Jak jste na tom vy? Je styl vašeho interiéru jednotný? Nebo bude potřeba udělat malé změny a pustit se do sjednocování bytového designu?

Publikováno: 31. 10. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: Ivana Vlčková