Tipy, jak si zútulnit bydlení

Pokud máte pocit, že vašemu příbytku „něco schází“, ale nemáte v plánu kompletní rekonstrukci ani jiné nákladné přestavby, pusťte se do menších, a přesto výrazných úprav. Prozradíme vám, co můžete udělat, aby se z vašeho bytu či domu stal skutečný domov.

Investujte do kvalitního nábytku

Investice do kvalitního nábytku sice nepatří mezi nejlevnější položky, ale zato vám pomůže citelně zvýšit komfort i vizuální úroveň interiéru. Hledejte takové kusy, na kterých se pohodlně sedí nebo leží, které jsou odolné a odpovídají vašemu stylu. Ale samozřejmě můžete i vylepšit stávající zařízení. Třeba koupit nové stolové nohy. Zkombinujte je se stylovou stolovou deskou - a jedinečný designový kousek bude rázem na světě. Anebo se pusťte do opravy starších skříní. Dvířka budou opět v perfektní kondici, když jim dopřejete kvalitní kování BLUM.

Přidejte koberce a vkusné bytové textilie

Přidáním koberců a textilií, jako jsou přehozy a polštáře, můžete okamžitě zútulnit a zútulnit místnost. Hledejte textilie, které mají neutrální barvu a odpovídají vašemu stylu. Esteticky atraktivní jsou kusové koberce a běhouny.

Modernizujte osvětlení

Mít doma dostatek světla je základ. Instalace jasnějších a teplejších svítidel pomůže zútulnit váš domov prakticky okamžitě. Jděte na to chytře a vyberte si světla, která mají nastavitelné stmívače, abyste vytvořili útulnou atmosféru.

Udělejte si z ložnice útočiště

Udělejte si z ložnice relaxační prostor tím, že investujete do pohodlných lůžkovin a zatemňovacích závěsů. Náladu můžete navodit také pomocí difuzéru, vonných svíček a několika rostlin.

Odstraňte nepořádek

Udržujte svůj domov bez nepořádku, abyste se v něm cítili příjemněji. Věnujte čas pravidelnému uspořádání a vyčištění svého domova. To vám také pomůže uvolnit se a cítit se klidněji. Někdy stačí opravdu málo a bydlení totálně prohlídne.

Publikováno: 20. 12. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková