Bez kvalitní matrace kvalitní spánek nevyhlížejte

Podobají se vaše všední rána těm po prohýřených nocích? Pokud jste si jisti, že chodíte spát včas a opravdu si před spaním necvaknete víc než jeden „šláftruňk“, pak je nejspíš chyba někde jinde. Vaše páteř potřebuje oporu, aby se tělo dokázalo pořádně zregenerovat, a k tomu je potřeba kvalitní matrace. Máte jí?

Matrace 140 x 200

Matrace 140x200 jsou rozměrově velkorysým řešením jednoho spáče, který se rád rozvaluje, nebo pro dva nenáročnější uživatele, kterým nevadí menší prostor. Je to standardní rozměr matrace, který je v nabídce prodejců v širokém spektru výplní, povrchových provedení a výšek. Zvolit v této variantě můžete kvalitní paměťovou pěnu, která tělu poskytne vše, aby byl spánek vydatný a přinesl spokojené a příjemné ráno.

Matrace 160 x 200

Matrace 160x200 výborně poslouží jako provizorium třeba do nevelkého příbytku. Pokud bojujete s prostorem a pro plnohodnotnou postel není místo, využijte tohle lůžko. Pro kvalitní spánek stačí, když si vyberete dobrou matraci v zónovém provedení, s dostatečnou výškou. Oblíbené jsou sendvičové matrace z kvalitních studených pěn, mezi které je vložená deska z pojeného polyuretanu. Určitě mrkněte na nosnost, obzvlášť v případě, že ji budete sdílet s partnerem. Matrace se nesmí prohýbat a musí být dostatečně vysoká.

Matrace 180x 200

Matrace 180x200 nejčastěji potkáte v klasickém dvoulůžku nebo manželské posteli. Kvalitu a vyšší komfort matracím v tomto rozměru dodávají profesionální vysokoobjemové PUR pěny. Kýžený spánek bez převalování a dobrou oporu páteři dodají matrace s tvrdostí, která se přizpůsobí tělesným proporcím dvou uživatelů. Při pořizování matrace pro dvoulůžko dobře zvažte především výšku a váhu obou partnerů. Jedna matrace je vhodná jen tehdy, pokud jsou jejich parametry shodné nebo alespoň přibližné. V opačném případě je lepší pořídit dvě samostatné matrace. Předejdete tím nežádoucímu prohýbání a disproporci, které výrazně snižují kvalitu spánku. Při výběru matrace se řiďte především svým zdravotním stavem.

Publikováno: 20. 03. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková