K čemu slouží zemní vruty?

Máte v plánu letos začít stavět pergolu, zahradní domek nebo třeba zahradní altán? Betonové základové desky jsou příliš pracné a časově náročné. Máme pro vás daleko výhodnější alternativu – zemní vruty. Moderní technologie se posouvají neustále dopředu to platí i v případě stavebnictví. Zemní vruty jsou inovací, která nabízí spoustu výhod. Zatím jste o nich neslyšeli? Nevadí. V následujících řádcích vám rádi prozradíme, vše co byste o zemních vrutech měli vědět.

Jak fungují zemní vruty?

Manipulace a instalace s vruty je zcela jednoduchá a hravě to zvládnete svépomoci. Ve většině případů vám bohatě postačí roxor nebo jiná ocelová tyč, které nasadíte do předvrtaného otvoru. Otvor se nachází na horní straně vrutu. Jakmile tyč provlečete, vytvoříte tím dostatečně velkou páku, abyste zatočili vruty do země. Pokud vám terén snadnou aplikaci vrutů neumožňuje, zkuste použít speciální instalační T klíč, který je oboustranný. Poté co klíč nasadíte na trubku, vzniká tak větší rameno síly.

Proč používat zemní vruty?

Na rozdíl od klasického betonování, zemní vruty nabízí celou řadu benefitů. Hned na začátku bychom vyzdvihli snadnou a rychlou instalaci. V případě vybetonování, musíte čekat několik dní než beton ztvrdne, mnohdy to může trvat i týden. U zemních vrutů žádné technologické zbrzdění nehrozí. Jednoduše je zavrtáte do země za pomocí roxoru nebo jiné tyče - jsou proto pro zahradní domky, altány a pergoly jako stvořené. Demontáž taktéž provedete snadno a bez komplikací, protože vruty pouze vytáhnete ze země. Navíc nehrozí žádná intoxikace půdy – vruty neobsahují chemické a nebezpečné látky. Ptáte se jak dlouhá je životnost u zemních vrutů? V tom případě vás potěšíme. Například v klimatických podmínkách na Slovensku, vydrží i přes padesát let.

Publikováno: 26. 01. 2022

Kategorie: Zahrada

Autor: Ivana Vlčková