Matrace je nutno vybírat důkladně

Může se to zdát poněkud zvláštní, ale i špatná volba matrace by vám na několik příštích let mohla zadělat na pořádné zdravotní problémy. Spánek je totiž naším největším přísunem energie na celý den, i když se mnohým z nás kvůli vytíženému pracovnímu nebo osobnímu životu nedostane tolik odpočinku, kolik by bylo potřeba.

Tvrdost je důležitá

Je podstatné se na tuto kategorii zaměřit, protože se řadí mezi ty nejdůležitější parametry při výběru budoucí matrace. Tvrdost má obrovský vliv na náš spánek, a tím pádem i na naše zdraví. Standardně se dělí na čtyři až pět druhů, od základních měkkých až po ty extra tvrdé. Nedoporučuje se volit ty nejměkčí, protože obvykle nejsou zdravotně vhodné. Při výběru tvrdosti je nutné zaměřit se na tělesnou hmotnost.

Rozměry a samotný materiál

Naprostým základem při koupi matrace je znát rozměry, aby se nestalo, že se v ložnici ocitne velikostně nepoužitelná. Jde také o tělesné proporce jako je výška a váha. Pokud vám tedy nabízené možnosti nebudou vyhovovat, lze si také nechat matraci vyrobit na míru. V dnešní době už existuje řada firem, která se na tyto služby specializuje. Pokud jde o materiál, v nabídce jich je hned několik. Od latexu až po pružiny či pěnu. Existují ovšem i ortopedické či zdravotní typy a jejich cena se obvykle pohybuje kolem čtyř až pěti tisíc a šplhá se výš.

Za kvalitu si připlatíte

V souvislosti s matracemi je nutno si uvědomit, že platíte za něco, co vám bude pravděpodobně sloužit dalších několik let a co výrazně ovlivní vaše celkové zdraví. Cena by tedy měla pro jednou ustoupit na stranu v rámci přijatelných možností. Pokud si tedy u výběru nebudete jisti, nebojte se obrátit na zkušené odborníky, kteří vám pomohou s výběrem.

Publikováno: 16. 07. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková