Rekonstrukce koupelny snadno a rychle

Když se uvažuje o zvelebení bydlení, většinou se začíná na jednom jediném místě. Je to rekonstrukce koupelny. Jak na ni a co při tomto postupu nezapomínat? Zjistěte to díky našim osvědčeným tipům. První krok, který musíte udělat? Důkladně proměřit koupelnu a poté si rozvrhnout, jak by měl výsledek vypadat. Pamatujte, že se vám do ní musí vejít vana nebo sprchový kout, umyvadlo, ale třeba i pračka, topný žebřík, skříňky a další věci. Váš návrh je dobré konzultovat i s elektrikářem a vodákem, zda je dané řešení technicky možné. Pokud ano, je možné se pustit do práce.

Bourání, voda a elektřina

Prvním krokem jsou bourací práce. Pokud máte umakartové jádro, mělo by jít pryč celé a koupelnu bude třeba vyzdít. Pokud ne, stačí odstranit současné obklady a dlažbu. Potom nastává čas na novou elektřinu, zavedení vody a realizace odpadů. Tím jste připraveni na následující práce.

Myslete i na větrání

Co u rekonstrukce koupelny rozhodně neopomíjet? Je to nutnost větrání. Vlhkost se zde tvoří více než v jiné místnosti a tak je nutností dostat ji pryč. Základem by měl být kvalitní ventilátor, který ji dokáže odvést. V rodinném domě je možné nahradit ho třeba i klasickým větracím otvorem, nebo oknem.

Obklady a dlažby volte podle velikosti prostoru

Máte velkou koupelnu? Není problém zvolit i tmavší odstíny. Pokud bydlíte v menším bytě, doporučíme světluší řešení. Jasnou volbou by měly být varianty velkoformátové, které jsou současným osvědčeným řešením hlavně s ohledem na design. Má-li koupelna dobře vypadat, nezapomeňte ji obložit nejenom po výši futer, ale až po strop. O tolik nákladnější to nebude a výsledek bude dokonalý.

Instalujte všechny prvky koupelny

Máte obloženo a dlažba je na svém místě? Umístěte sprchový kout nebo vanu, nainstalujte umyvadlo, připojte pračku a na zeď vyvrtejte otvory pro skříňky. Tím je nová koupelna finálně hotová. V tuto chvíli už stačí jenom vše důkladně umýt a vyčistit a vyzkoušet její funkčnost.

Publikováno: 29. 11. 2017

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Ivana Vlčková