Nádherné muškáty zkrášlí vchod i parapety. Jak se o ně starat?

Od jara do pozdního podzimu to u nás doma může vypadat překrásně, aniž bychom se příliš starali. Jak to? Může za to rostlina jménem pelargonie. Lidově prostě muškáty. Péče o ně je snadná a barevných variant je dostatek. Vítejte v květinovém ráji!

Před vchodem může být paráda

Většina z nás má před vchodem do domu základní prvky. Poštovní schránky zde samozřejmě nesmí chybět, stejně jako alespoň základní sezónní dekorace. Přemýšlíte ale, že byste kromě kliky na dveře ocenili také trochu krásy a estetické přidané hodnoty? Pořiďte si před vchod muškáty a užijte si novou podobu svého příbytku.

Jako na chalupě u babičky

Známe je z pohádek, kde nesmí chybět snad v žádném okně. Stačí bílá vápnem natřená chaloupka a vysoké muškáty v oknech. A krása je na světě. Samozřejmě již není potřeba, abychom bydleli ve venkovských usedlostech. Kousek krásy si ale dopřát přesto můžeme. Pelargonie můžete nasadit kdykoliv během sezóny. Většinou se sadí na jaře a ven se dávají po ukončení nočních mrazů.

Důležitý je substrát, ale také hnojivo

Přejete si, ať se u vás mají muškáty jako v bavlnce? Pořiďte jim prostorný květináč a do jeho spodní části dejte absorpční vrstvu, která zamezí přemokření substrátu. Přeci jen, po delším dešti se muškáty v bazénu příliš dobře necítí. Drenážní vrstva odvede vlhkost od kořenů pryč. Následně navrstvěte substrát pro pěstování pelargonií. Není těžké jej sehnat, mají je v každém zahradnictví, květinářství, ale také v hobby obchodech nebo obyčejných prodejnách i na menší vesnici. Substrát pro pěstování muškátů je základ. Muškáty alespoň jednou týdně velmi mírně přihnojte, aby měly bohaté květenství. Rostliny sázejte tak, že mírně porušíte celistvost kořenového balu. Ten bude mít následně možnost se lépe uchytit v novém prostředí. Už se těšíte na záplavu květů?

Publikováno: 01. 07. 2022

Kategorie: Zahrada

Autor: Ivana Vlčková