Hledáte výjimečnou dekoraci do svého domova, jejíž koupí zároveň podpoříte nejchudší světové regiony?

Máme pro vás par tipů. Zkuste některý z rukodělných výrobků pocházejících z chudých asijských zemí, jejichž koupí podpoříte místní obyvatele. Garantujeme vám, že při každém pohledu na ně si vzpomenete na to, že jste si nejen zkrášlili domov, ale také pomohli někomu, kdo to opravdu potřebuje.

Tipy na dekoraci, která zútulní váš domov

Domov bezkonkurenčně zkrášlí květiny jakéhokoliv ražení. Vybírat můžete řezané anebo ty v květináči. Na řezané květiny se vám hodí exotická váza z naplaveného dřeva, kterou vyrábí na Filipínách. Nebojte se, uvnitř dřevených polínek je skleněná nádoba, která pohodlně udrží vodu. Květináč s vaší oblíbenou orchideou nebo anturií můžete odít do ručně vyrobeného proutěného obalu, který mu dodá šmrnc. Jako doplněk květináče se báječně hodí praktická krabička z exotického skořicového dřeva, do které schováte různé drobnosti, které chcete ukrýt před zraky okolního světa. Do krabičky ale můžete uschovat také čaj anebo kávu a uložit ji do kuchyně. Zrna či mletá káva budou krásně vonět po skořici a každý, komu z nich nápoj připravíte, bude doma přemýšlet nad tím, jak připravit kávu tak, aby chutnala jako ta vaše.

Do dětského pokoje pořiďte panenku

Hadrová panenka přátelství, kterou vyrábí tibetské ženy, se výborně hodí jako dekorace do dětského pokoje, kterou mohou děti občas využít i ke krátkému hraní. Díky tomu, že má panenka neutrální výraz obličeje, podporuje dětskou fantazii a představivost a děti si mohou vymýšlet mnoho způsobů, jakými si s panenkou budou hrát.

Něco malého do kuchyně

I kuchyně si zaslouží zkrášlit. Pořiďte si ozdobné tácy, podnosy na ovoce či na vaše pekařské výrobky anebo ozdobná prkénka, která vám zlepší náladu nejen při vaření. Nezapomeňte ale ani na praktické dózy, krabičky či boxy, do kterých snadno uschováte potraviny náchylné ke vzdušné vlhkosti, jako například těstoviny, rýži anebo kávu. Každou dózu, která není průhledná, nezapomeňte také popsat, abyste věděli, co obsahuje. Nechcete přece zažít šok například při vaření kávy, kdy si ráno omylem vezmete do ruky dózu, jejímž obsahem bude káva bez kofeinu, kterou si manžel pořídil pro chvíle večerní relaxace.

Publikováno: 02. 09. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková