Neriskujte a sjednejte si pojistku bydlení co nejdříve! Jakou vybrat?

Bez řádného pojištění domu nikdy nemůžete žít v jistotě. Přestaňte sami sebe klamat tím, že vašemu domu nebo bytu se nic stát nemůže. Přírodní živly jsou nevyzpytatelné, i vaše bydlení mohou poničit nebo úplně zničit během několika minut. Když budete mít pojistku, pojišťovna vám vyplatí finanční kompenzaci a tak snadno získáte peníze na opravy nebo nákup nových věcí.

Vše jde vyřídit z pohodlí domova!

Doba pokročila, a abyste měli výhodné pojištění domu, stačí se připojit na internet. Je nejlepší si nejdříve najít srovnávače a vyhledat si cenově atraktivní nabídky. U ceny ale výběr nesmí přestat. Dále je třeba si zjistit, jaký rozsah krytí jednotlivé nabídky mají. Pozor si dejte na druhy pojistek. Pojištění nemovitosti chrání jen budovu, pojistka domácnosti zase jen věci movité. Lidé nejčastěji volí komplexní ochranu v podobě pojištění majetku, které kryje škody na nemovitosti i na vybavení. Když vsadíte na online formu sjednání, ušetříte si nejen čas. Pojišťovny totiž rády a často nabízí atraktivní slevy nebo zajímavé bonusy. Navíc je nutné znát jen velikost obytné plochy v m2.

Pojistné limity jsou důležité

Dejte si pozor, za příliš levným pojištěním se mohou skrývat nízké pojistné limity, což je na škodu. Limity totiž určují maximální částku, kterou pojišťovna v případě škody vyplatí. Čím nižší jsou, tím méně dostanete. Rozhodně tedy nešetřete a sjednejte si smlouvu s vyššími limity.

Vyplatí se sjednat doplňky

K základnímu pojištění je výhodné sjednat ještě doplňky. Oblíbené je pojištění prodloužené záruky. S ním si prodloužíte klasickou 2letou záruční dobu u spotřebičů až o dalších 36 měsíců. Hodí se také pojištění nahodilého poškození. V práci, doma, na návštěvě i na dovolené vás dobře ochrání pojištění odpovědnosti. Proč je výhodné ho mít? Podrobně se mu věnuje tento článek.

Publikováno: 10. 01. 2018

Kategorie: Finance

Autor: Ivana Vlčková

Tagy: pojištění domu | pojištění prodloužené záruky