Obývací pokoj, jaký jste si přáli. Jak si poradit s designem?

Je váš obývák skutečně okoukaným místem, kde je plno zbytečností? Myslíte si, že je zvolený nábytek již potřeba změnit a vymyslet příjemnější řešení? Podívejte se na naše tipy, se kterými bude váš obývací pokoj skutečnou stylovou lahůdkou.

Zaměřte se na jednotlivé detaily

Dbejte na to, aby byl zvolený nábytek v jednotném stylu, ale aby celek nepůsobil nudně. Vhodnou volbou si zajistíte naprosto jiný prostor. Stolové nohy mohou být něčím, co celek dokonale doplní. Kdo říká, že máte mít místnost, kde není pro oko nic zajímavého? Dopřejte si radost a originalitu.

Praktické prvky

Zatímco v minulosti se lidé obklopovali knihovnami, dnes je zapotřebí, aby měla každá místnost dostatek zásuvek. Zapojit si tablet, počítač nebo telefon, abyste si mohli číst nebo sledovat svůj oblíbený obsah, je prostě základ. Vybírejte proto z řad zásuvek, které celek místnosti doplní, nikoliv naruší. Mohou být umístěny ve výšce podlahy, kde nepůsobí rušivě.

Svítidlo jako hlavní prvek

Každá místnost by měla mít jeden prvek, který bude celku dominovat. Tím může být výrazné umělecké dílo, originální kus nábytku, nebo třeba stylové svítidlo. Právě světelný zdroj můžete zvolit v neotřelé formě, a najednou se celý pokoj promění v luxusní sídlo – často se využívá LED osvětlení. Pokud si přejete, aby vám světlo sloužilo i v době, kdy se díváte na svůj oblíbený program, zvolte si navíc stmívající vypínač, kdy budete moci sami ovlivnit intenzitu světla.

Mnoho lidí v celkovém pojetí prostoru tápe. Přitom stojí za to se zaměřit na jednotlivé prvky, jejichž skládáním se dostanete k výbornému výsledku. Dbejte na to, aby k sobě prvky stylově ladily, ale zároveň si dopřejte solitérní prvek, který bude z řady vybočovat a stane se opticky velmi přitažlivým kouskem, ke kterému se budou obracet oči všech návštěv. Jaké kousky si oblíbíte vy?

Publikováno: 30. 06. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: Ivana Vlčková