Kde přebalovat miminko?

Určitě můžete své novorozené miminko přebalit kdekoliv – na stole, na pohovce, když je to nezbytné, tak i v autě na cestách, pokud máte sebou přebalovací tašku se všemi nezbytnostmi. Ale určitě bude jednodušší když se před příchodem miminka, připravíte i na tuto neoblíbenou činnost.

Jak připravit přebalovací pult?

Pokud chcete ušetřit, bude vám stačit v podstatě jakákoliv komoda, kterou k přebalování uzpůsobíte, anebo klasický stůl, či stolek. Komody se šuplíky jsou praktičtější, protože nabízí extra úložné místo a později půjdou využít na ukládání hraček či knih v pokoji vašeho mrňouska.

Co vše budete potřebovat při přebalování?

Určitě kromě plenek, vlhčené ubrousky, přebalovací podložky, dětskou kosmetiku. Na přebalovací podložce budete děťátko také utírat i po koupání, takže si sem umístěte i dětský olejíček, popřípadě dětské mléko, hřebínek, nejrůznější mastičky a kleštičky na nehty. Je jen na vás, zda budete používat látkové plenky, anebo jednorázové. I když zvolíte jednorázové plenky, několik látkových plenek se vám bude hodit k ruce i u přebalovacího pultu.

Úložného prostoru není nikdy dost!

Hodit se bude také dostatek úložného prostoru, novorozenec v klidu spotřebuje i 10 až 12 plenek denně, volte tedy velká balení plenek v akci, a kupujte plenky do zásoby. Budou se hodit. Zvažte, že přebalovací místo vyzdobíte nějakými hračkami, které vaše miminko rozptýlí, než mu plenky vyměníte. Vhod vám přijdou i nejrůznější malé žínky, či ručníky, jež vám pomohou zakrýt stopy po nehodě. Také popřemýšlejte nad nákupem koše na plenky. S malým novorozencem v náručí budete těžko běhat pokaždé před dům vyhodit použitou plenku. Připravte si i přebalovací tašku na cesty, do které dáte přebalovací podložky, plenky, malé balení kosmetiky a vlhčené ubrousky.

Publikováno: 14. 11. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková