Za deset nebo dvanáct let? Prozradíme, kdy je čas na novou matraci

Podle statistik strávíme v posteli více jak třetinu života. Už jenom proto bychom se měli snažit o to, aby tato třetina života byla skutečně kvalitní. Přece jenom nekvalitní spánek přináší celou řadu zdravotních problémů a komplikací, také vede ke špatné produktivitě a k ještě horší efektivitě práce. Abyste těmto problémům zkrátka předcházeli, nabízí se koupě nové matrace, na které se vám bude spát jako v pohádce. Strávíte svou třetinu hodinu na latexové matraci nebo dáte přednost ortopedické matraci?

V každém případě nečekejte, že s vámi matrace skutečně vydrží celou třetinu vašeho života. Stejně jako prodejci matrací, i samotní odborníci a lékaři neustále poukazují na to, že po určité době je nutné matraci vyměnit. Možná si říkáte, že to není potřeba, ale opravdu to tak není, potřeba to je. Během používání matrace dochází k jejímu opotřebování, matrace je propocená, nehygienická.

Kdy je čas na novou matraci?

Obecně se říká, že matrace by se měla vyměnit po deseti letech, maximálně však během dvanáctého roku používání. Je to však velice individuální a vždy záleží na konkrétní matraci a na frekventovanosti jejího používání. Klidně se může stát, že matraci budete muset vyměnit za pět let. Každý člověk tak musí sledovat své pocity po probuzení a musí poznat, kdy ho už stará matrace doslova trápí.

Při výběru matrace se nedopouštějte chyb

Každá matrace by člověku měla být naprosto na míru. Nevybírejte matraci podle toho, jak sedí vašemu partnerovi, partnerce. Vybírejte si matraci opravdu podle sebe a vyvarujte se několika chybám, kterých byste litovali posléze.

K těmto chybám patří například spěch nebo nedostatečný čas na výběr matrace. To se vám může vymstít stejně jako pořízení příliš měkké matrace, do které se ihned zaboříte. To není dobrá podpora pro vaši páteř.

Publikováno: 28. 02. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková