Finská sauna - další dimenze saunování

Na rozdíl od klasické parní sauny dovoluje ta finská hned dva druhy samotného procesu saunování. Prostor je ohříván pomocí lávových kamenů. Ty se dají polévat vodou a uvolňovat z nich tzv. parní vlny nebo nárazy. Tento proces kromě prudkého zvýšení teploty taky navyšuje vlhkost vzduchu. Případně můžete kameny nechat jen tak a užívat si zcela suché horko. Nárazy páry se dají provádět vlastnoručně, nebo pomocí tzv. výparníku, který se o teplotu i vlhkost vzduchu stará automaticky podle nastavení.

Saunování na míru

Pokud jste z těch, které oslovil moderní trend finské sauny, můžete takové zařízení mít klidně i doma a nemusíte se spoléhat na provozní dobu wellness podniku. Jednoduše kontaktujte naši firmu a nechte si vlastní saunu vyrobit přímo od nás na míru vašim potřebám a specifikacím. Naši lidé navrhnou saunu podle podmínek vámi zvoleného místa, tedy domu, chaty nebo bytu. Stejně tak doporučí ideální kombinací materiálu, tvarů a doplňků. Je možné doplnit i oblíbené prosklení nebo přidat terapii. Naše produkce saun je prováděna výhradně v rámci České republiky a jde výlučně o ruční provedení. Pro zajištění vysoké kvality celkového servisu montují saunu na místě ti sami lidé, kteří jednotlivé součásti vyráběli a mají je tudíž nejlépe „v ruce“.

Přínosy saunování

V dnešní moderní době už je finská sauna známým typem sauny. Při správném postup a míře je saunování velmi prospěšné pro celé lidské tělo po fyzické i psychické stránce. Posiluje termoregulaci celého organismu, vyplavuje veškeré toxiny – a že jich člověk v městském prostředí nachytá. Sauna je díky teplotě vynikajícím prostředkem tehdy, pokud vás trápí prokrvování kůže a končetin. V rovině psychické pohody vede saunování k vyplavení endorfinů (hormonů štěstí), jejichž přítomnost v těle působí zase na další složky. Člověk se tak obecně cítí lépe, zbaví se stresu a opravdu se uvolní. Nabízíme jak domácí, tak i venkovní modely sauny.

Nepřehánějte to

Saunování má na tělo hodně pozitivních účinků, ale vždycky se mohou obrátit naopak ve zdravotní problémy, pokud to člověk s finskou saunou přežene. Doporučená teplota sauny je obvykle nějakých 90 – 100 stupňů Celsia a vlhkost někde nad 20%. Proto se doporučuje doba pobytu ve finské sauně v rozmezí 5 – 15 minut naráz. Před koupí sauny si saunování někde vyzkoušejte. Na každého působí trochu jinak a můžete zjistit i spojené zdravotní problémy – v takovém případě proberte téma se svým lékařem. Pokud jste začátečník, je sauna pro netrénovaný organismus šokem. Začněte s minutovými pobyty a postupně čas prodlužujte. Ochlazujte se postupně, nikoli skokem.

Publikováno: 22. 11. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková