Proč si (ne)pořídit mobilní klimatizaci?

Jak už název napovídá, přenosné klimatizace těží především z toho, že jsou... přenosné. Mnoho přenosných klimatizací stojí na výšku pod jeden metr a jsou na kolečkách, takže je můžete snadno vozit mezi místnostmi a diskrétně umístit do rohu. Jednotky fungují tak, že nasávají vzduch z interiéru a vypouštějí ho jediným potrubím. V chladných měsících jsou navíc obzvláště praktické, protože mnohé z nich mají funkci vytápění. Mnohé další umí také odvlhčovat, což může místnosti dodat znatelný komfort - už se v ní nebudete dlouho potit!

Se všemi těmito údajnými výhodami však přenosné klimatizace do bytu přichází i s určitými mínusy. Jednotková cena v poměru ke schopnostem klimatizace může být trochu zklamáním. Přenosné klimatizace často stojí od 10 do 15 tisíc, ale na druhou stranu se jejich výkon často pohybuje pouze kolem 2 kW, což je výrazně méně než u jiných klimatizačních systémů. Přenosné klimatizace jsou často vhodné pouze pro menší místnosti o rozloze kolem 20 m².

Tip: Výhody a nevýhody mobilních a nástěnných klimatizací.

Kromě toho přenosné klimatizace často nejsou vzhledem ke své velikosti nijak zvlášť energeticky účinné. Provoz jednotky o výkonu 2 kW může snadno stát kolem 10 Kč za hodinu, což se může v letních měsících prodražit; když k tomu připočtete jejich omezení při chlazení větších místností, můžete se dočkat drahého zklamání. Nicméně pro snadné a pohodlné chlazení menších místností se nejlépe hodí právě přenosné klimatizace.

Rozhodli jste se, že si mobilní klimatizaci pořídíte? Poohlédněte se po ní v e-shopu, který provozuje specialista na mobilní topidla, odvlhčovače, stavební vrtáky, vibrační desky a pěchy a další profi techniku, společnost eprofi.cz s.r.o.

Publikováno: 11. 05. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková