Vlastní kurník? Snadno si jej sestavíte sami. Je to jednodušší, než si myslíte

Chov drůbeže zvažuje v současné době mnoho z nás. Jedná se o chov zcela nenáročných zvířat, která jsou vděčná za základní potravu i organické zbytky z domácnosti. Chuť domácích vajíček je tou nejlepší odměnou. Co slepice potřebují a jak vytvořit kurník?

Hliníkové profily v hlavní roli

Nepotřebujete nikoho, aby vám pomohl se stavbou. Pokud máte kutilské srdce a nadšení, hliníkové profily vám pomohou vytvořit libovolný projekt. Lidé si tak mohou nachystat nejen ptačí klec, voliéry nebo terária, ale také vlastní králíkárnu nebo kurník. Budete k tomu potřebovat hliníkové profily, HDF desky, materiál pro zateplení, ale také elektřinu. Proč právě elektřinu? Jednoduše proto, že budete své slepice zavírat a otevírat na dálku, pomocí časovače nebo moderních technologií.

Moderní péče o slepice

Není třeba se obklopovat zastaralými postupy, když žijeme v současném století. Ráno se vaše slepice pustí pomocí časovače, který otevře dvířka kurníku. Večer se zase dvířka zavřou, a to přesně podle vašeho nastavení času. V kurníku můžete mít také napáječku, se kterou nikdy nedojde vašemu ptactvu voda, ale také dostatečně velký zásobník na zrní a sypké krmivo. Základ tak budou mít vaše svěřenkyně stále k dispozici, ať již budete doma nebo na dovolené.

Tři základní suroviny na stavbu kurníku

Pro jednoduchý kurník pro slepice budete potřebovat skládačku pro dospělé. Tak se přezdívá hliníkovým profilům. Ty spojujete bez nutnosti cokoliv svařovat. Hliník je odolný a lehký, což z něj dělá ideální materiál pro stavby kutilského typu. Následně si pořiďte HDF desky a materiál pro zateplení kurníku. V zimních měsících zajistí dostatek tepla, v létě zase chlad a úkryt před deštěm. Nezapomeňte také na střešní krytinu. Slepice zužitkují organický odpad z vaší domácnosti. Například po dužině z mrkvové šťávy budou vaječné žloutky dokonalé a zlaté jako sluníčko.

Publikováno: 01. 07. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková

Tagy: jak postavit kurník | stavba kurníku