5 tipů, jak v létě lépe usnout

S nástupem prázdnin nastává i čas tropických nocí. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří mají během letních nocí problém s usínáním a spánkem celkově, přečtěte si našich 5 tipů, jak se v létě lépe vyspat.

1. Pitný režim

V průběhu dne dodržujte pravidelný pitný režim. Pro spánek není vůbec dobré, když celý den pití zanedbáváte a před spaním se to snažíte dohnat velkým množstvím tekutin. Těsně před spaním tedy nepijte víc jak 0,2 litru. Vyhnete se tak přerušovanému spánku, kdy budete během noci potřebovat chodit na záchod.

2. Pozor na alkohol

Je možné, že s při požití alkoholu ve vyšší míře míváte pocit, že se vám více chce spát a lépe usínáte. Spánek, který je ovlivněn požitím alkoholu však není kvalitní. Sklenka vychlazeného prosecca ještě nikomu neublížila, ale nepřehánějte to.

3. Jídlo

Během letních veder se vyhýbejte těžce stravitelným jídlům a spíše upřednostňujte saláty, ryby a lehce stravitelná jídla. Vhodné jsou zejména potraviny obsahující tryptofan. Ten podporuje tvorbu serotoninu a melatoninu. Tyto hormony „dobré nálady“ mají pozitivní vliv i na spánek, a dokonce pomáhají tělu proti přehřívání. To se během letních horkých nocí hodí.

4. Vhodná matrace

Na to, jak se v noci potíme má značný vliv i matrace a její potah. Vyzkoušejte luxusní matraci Curem. Nejen, že má skvělé ortopedické vlastnosti a přesně se přizpůsobí vašemu tělu. Její funkční potah Criss-Cross obsahuje přírodní vlákna Lyocell. Je tak velmi prodyšný.

5. Před spaním vyvětrejte

Pokud nemáte k dispozici klimatizaci, tak v noci před spaním pořádně vyvětrejte. Čerstvý a chladnější vzduch je pro spánek zásadní. Jestliže nemáte možnost spát s otevřeným oknem celou noc, větrejte v létě před spaním alespoň 30 minut.

Publikováno: 03. 07. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková