Kolik polštářků je dost, pro radost

Polštáře na pohovkách jsou jejich neodmyslitelným doplňkem. Nejenom z hlediska estetiky, kdy dokážou pohovce dodat zajímavější vzhled. Mohou být dobrou volbou i s ohledem na praktičnost. Jaký je jejich ideální počet? Zjistěte to společně s námi.

Velké, nebo malé?

Odpověď na tuto otázku je celkem jednoduchá. Ideální jsou oboje. Z jakého důvodu? Velké jsou zde hlavně z důvodu praktičnosti. Pomocí takových polštářů na pohovce zajistíte dobrou podporu zad a můžete je umístit tak, jak vám to vyhovuje nejvíce. Pokud jde o ty menší, zde je jejich úkol také zcela jasný. Slouží hlavně jako designový doplněk.

Velkých tolik, kolik se vejde na vaši sedačku lidí

Nejprve se podívejme na to, kolik velkých polštářků pro svou sedačku zvolit. Doporučujeme zohlednit její kapacitu a podle toho koupit správný počet. Když se ptáte, kolik polštářků je dost, tak je to přesně tolik, kolik se vejde na vaši sedačku lidí. Každý tak bude mít ten svůj, což zajistí pohodlnost sezení. Navíc nebude problém s tím, že by se dané polštářky na vaši sedačku nevešly. Naopak.

Menších jenom několik

Nyní pojďme k malým polštářkům. Jelikož jejich funkce je a bude primárně estetická, rozhodně to s jejich počtem nijak nepřehánějte. Doporučujeme spíše jenom několik kousků. A to proto, aby pomohly takzvaně rozbít jednotný a často nutně působící styl vaší sedačky. V tomto směru pamatujte na to, že stačí pár různě barevných a pestrých, než vysoký počet stejnobarevných.

Ideálně lichý počet

Lichý počet menších polštářků bude působit mnohem lépe, než sudý. Toto číslo si zapamatujte. Když jde o malou sedačku, plně zde postačí jenom tři. U větších sedaček do písmene „L“ můžete zvolit pět. Jestliže máte sedačku do písmene „U“, která je opravdu rozměrná, je ideálních 7 menších polštářů. A barva? Jak jsme zmínili, ideálně různorodá a ideálně také pestrá a výraznější.

Publikováno: 15. 11. 2017

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková