Darujte na Valentýna hodnotný dárek - umění z dílny talentovaného malíře Rumena Sazdova

Blíží se svátek zamilovaných – den, na který se těší především ženy – doufajíc, že je je manžel, přítel či milenec potěší luxusním šperkem. Pánové za svou snahu očekávají romanticky laděný večer strávený se sklenkou dobrého dobrého vína. Ale co když jste v minulých letech vystříleli všechny originální nápady a rádi byste letos zapůsobili něčím ještě výjimečnějším než je prsten či náhrdelník? Máme pro vás perfektní tip na velmi hodnotný dárek. Seznámíme vás s tvorbou talentovaného umělce jménem Rumen Sazdov.

Kdo je Rumen Sazdov?

Milovníkům moderního umění nejsou práce Rumena Sazdova neznámé. Aby ne, vždyť mezi hrdými majiteli některých jeho děl jsou významné osobnosti z řad politiků, hudebníků a dalších oborů. A pokud se umělecká tvorba vyjímá v příbytcích prince Kirila Tarnovského, španělské markýzy Glorie Ferera des Monsolis, hraběnky Kristine d'Barout, monacké princezny Stephanie, madame Chirac či Schenkera – kytaristy legendární hudební skupiny Scorpions, stoprocentně s takovým dárkem zabodujete i vy. Rumen Sazdov se narodil v roce 1959 v bulharském Kjustendilu. Vystudoval střední uměleckou školu v Sofii a následně Výtvarná Fakulta na Univerzitě Cyrila a Metoděje ve Velikom Tarnovu se specializací na figurální malbu. Během své umělecké kariéry vystavoval díla v prestižních galeriích a vytvořil osobitý styl, jež nazývá lyrický kubismus. Od roku 1989 žije v Praze a je stále velmi aktivní.

Proč je obraz od Sazdova znamenitou valentýnskou volbou?

Rumen Sazdov si bere na paškál témata jako láska, emoce a vztahy. Napadá vás snad lepší kombinace v souvislosti s nadcházejícím Valentýnem? Nechte si od něj namalovat obra, vyrobit plastiku neb třeba vyzdobit interiér. O jeho tvorbě se dozvíte více na webu rumensazdov.cz.

Publikováno: 09. 02. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: Ivana Vlčková