Jak správně vymalovat byt

V poslední době rostl zájem o barvy a malování stěn v bytě nebo domě, je to vlastně hlavní materiál při opravě a výzdobě bytů a patří také mezi nejlevnější možnost, jak oživit interiér.  Díky moderním technologickým kompozicím barev mohou místnosti, které jsou ošetřeny, zůstat po mnoho let čisté, není potřeba také připravovat malování, www.malirstvipraha.cz, stěn každý rok a pokud se budeme snažit o co nejlepší výsledek, můžeme být nakonec s celou prací náležitě spokojeni.

Technik malování, www.malirstvipraha.cz/, je několik, stejně jako barev

Malování stěn například v pruzích v obývacím pokoji nebo ve školce bude vyžadovat určité dovednosti a znalosti při kombinování některých základních barev. Použitím barvy můžeme dosáhnout plynulého přechodu z jedné barvy do druhé nebo kombinace podtónů. V kuchyni je nejlepší zvolit odstíny a barvy, které stimulují chuť k jídlu na podvědomé úrovni. Světlé odstíny vizuálně rozšíří prostor a tmavé odstíny naopak způsobí, že bude tato velmi důležitá místnost pohodlnější a praktičtější. Dobrou možností by bylo použít barevné, ale středně jasné, světlé odstíny, www.malirstvipraha.cz/,.

Jaké barvy se chodí pro chodbu

Chodba je vlastně první místnost v bytě, do které vstupujeme. Měla by být příjemná a praktická. Při výběru barevného schématu vyžadují vstupní hala a chodba zvláštní pozornost, protože tmavé barvy jsou na jedné straně nejpraktičtější v každodenním životě, na druhé straně však vizuálně zmenšují již tak malý prostor. Proto je v malých chodbách lepší volit světlé a teplé odstíny. Chodby jsou také mnohdy úzké a bez oken a právě i z toho důvodu bychom měli zvolit odstín barvy, který bude místnost prosvětlovat a nebudeme se cítit jako v kobce.

Příprava podkladu je důležitá

Samozřejmě, že před každým malováním, www.malirstvipraha.cz/,je potřeba stěny dobře očistit a připravit na změnu. Nedostatky je nutné odstranit, protože bychom je po dokončení malování mohly zpozorovat na místech, která jsou na viditelném místě. Výsledek by tak nebyl takový, jaký jsme si vlastně představovali. Stěny je nutné očistit i od staré malby, protože hrozí, že by malba poté opadala a popraskala.

Štětec nebo váleček

Malování stěn, www.malirstvipraha.cz/, v bytě můžeme provést několika způsoby. Je k tomu samozřejmě potřeba několik komponentů, aby malování proběhlo tak, jak má.
  • Jak natřít stěny válečkem. Váleček se používá k nanášení barvy na poměrně velké, rovné povrchy. Hlavní nevýhodou je neschopnost malovat okraje stěn a rohů. Můžeme mít váleček menších rozměrů,ale i válec pro malování stropu s teleskopickou tyčí a podobně.
  • Jak malovat stěny štětcem. Pomocí štětce můžeme malovat přes všechny hrboly a malé oblasti povrchu. Štětec se také používá k nanášení vzoru a vícebarevné struktury. Hlavní nevýhodou je malá oblast aplikace barviva v jednom tahu.
  • Jak malovat stěny stříkací pistolí. Stříkací pistole umožňuje rychle malovat poměrně velkou plochu. Použití však vyžaduje alespoň minimální dovednosti. Zařízení je navíc poměrně drahé. Hlavní nevýhodou je závislost na zdroji energie a většinou tímto nástrojem pro malování disponují malířské firmy, www.malirstvipraha.cz/

Publikováno: 15. 11. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Ivana Vlčková