Vyznáte se v odvlhčovačích? Udělejte si jasno ohledně odvlhčovacích technologií!

Pustili jste se do hledání ideálního odvlhčovače vzduchu, ale narazili na několik různých typů odvlhčovacích technologií? Pokud si s výběrem nevíte rady, udělejte si jasno v tom, jak se od sebe jednotlivá zařízení liší.

Kompresorové odvlhčovače

Kompresorové odvlhčovače vzduchu sice zvládají odvlhčování od ca 5 °C, ale zdaleka nejúčinnější jsou při odvlhčování místností o vyšší pokojové teplotě. Čím je teplota vzduchu vyšší, tím je proces efektivnější. To samé platí i o vlhkosti – vyšší vlhkost vzduchu (cca 80-100 %) jde ruku v ruce s nejvyšším výkonem.

Adsorpční odvlhčovače

Adsorpční odvlhčovače tvoří samostatnou kategorii – ačkoliv fungují na podobném principu jako odvlhčovače absorpčníí (rovněž obsahují látku, která na sebe váže vodu), po procesu vysoušení je lze vysušit a není zapotřebí dokupovat náplně. Jsou použitelné již od 0 °C (některé modely od 1 °C) a jejich výkon se se stoupající teplotou nijak výrazně nezvyšuje (naopak má spíše klesající tendenci). Obecně se adsorbční odvlhčovače hodí do místností s teplotou v rozmezí 0-10 °C.

Absorpční odvlhčovače

Princip fungování absorpčního odvlhčovače spočívá ve využití absorbentu – látky pohlcující vodu. Tu váže na svém pórovitém povrchu a je nutné jí pravidelně obměňovat. Příkladem mohou být tablety proti vlhkosti, které nemají ani zdaleka tak vysokou účinnost jako ostatní odvlhčovací přístroje, ale nejsou náročné na prostor – v podstatě je lze umístit kdekoliv dle potřeby.

Stále vám není jasné, jaký odvlhčovače potřebujete do své domácnosti právě vy? Poraďte se s odborníky na odvlhčovače a topidla Master z eprofi.cz. V nabídce prodejce najdete zařízení renomované značky Master za výhodné ceny.

Publikováno: 12. 10. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková