Tipy, jak zařídit malý byt

Každý si nemůže dovolit desetipokojovou vilu o rozloze několika set metrů čtverečních, naopak většinou zápolíme s nedostatkem prostoru. Byty ani menší rodinné domy nejsou nafukovací a dříve nebo později se dostaneme do fáze, kdy nám bude vzácný každý volný centimetr. S nedostatkem místa se ovšem lze vypořádat relativně snadno. Stačí, kdy si interiér přizpůsobíme na míru svým potřebám.

Kuchyně na míru je pro hospodyňky k nezaplacení

Nábytek na míru slaví v posledních letech opravdový boom a to především díky velmi příznivé ceně. Kupříkladu kuchyně na míru nestojí o moc víc než ta sériově vyráběná. Vestavěné skříně si lze nechat přizpůsobit dispozicím interiéru a maximálně tak využít jeho kapacitu. Výrobcům nedělají problém ani atypické rozměry – skříňky a police je proto možno umístit i do zákoutí, která by zůstala nevyužita. Hospodyňky však neocení pouze větší prostor, ale i praktičtější uspořádání jednotlivých prvků. Vždyť je to právě kuchyně, ve které tráví spoustu času a díky individuálnímu umístění dřezu, pultu a dalších částí linky ušetří spoustu času. Inspirace najdete na internetu dost, stačí se podívat na kuchyně fotogalerie.

Podobně může vypadat i vaše kuchyně. | Foto: simlinterier.cz

Dostatek místa ocení i děti

Kuchyní to samozřejmě nekončí, vestavěný nábytek využijeme prakticky kdekoliv. Vestavěné skříně s posuvnými dveřmi jsou ideální do stísněných chodeb, kde by klasické křídlové dveře příliš zasahovaly do prostoru. Skvělou službu udělají i v dětském pokoji a to zejména v případě, že ho obývá několik dětí. Velmi populární jsou poschoďové postele a patrové postele, v jejichž spodním patře je učební koutek. Kouzlo nábytku na míru spočívá také v takřka nekonečných možnostech barevných kombinací. Sestavit sériově vyráběný nábytek tak, aby ladil i s ostatním příslušenstvím je často velmi komplikované a je mnohem jednodušší si ho nechat vyrobit na zakázku.

Publikováno: 25. 02. 2022 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková