Jak správně vybrat záclony a závěsy, aby na ně bylo radost pohledět?

Pro někoho naprostá klasika, zatímco pro jiného možnost ozvláštnit svůj interiér. To jsou záclony a závěsy. Jaké jsou trendy, které dnes patří mezi vyhledávané? Dáme vám několik tipů. V první řadě je to rozhodně barevnost. Není důvod obávat se různých výrazných a pastelových barev. Červená, modrá, nebo třeba zelená. To jsou varianty, se kterými v souvislosti se závěsy rozhodně nešlápnete vedle. Skvěle jimi doplníte ostatní bytový textil.

Trendy jsou přírodní materiály

Když se ohlédnete do minulosti, zjistíte, že to jsou hlavně záclony, které byly vyráběny z umělých materiálů. Současný trend je zcela opačný a je naopak spojený se snahou vnést do interiéru materiály přírodní. Hitem je primárně bavlna, nebo řada jiných materiálů. Internetový poradce praví: Někdy se může jednat o ty čisté, jinde lze přece jenom najít nějaké ty příměsi, které mají hlavně praktický důvod.

Láká ruční výroba

S přírodními materiály lehce souvisí také trend ruční výroby. Primárně je to proto, že je zde kladený důraz na celkovou originalitu. Navíc může být ruční výroba spojena s drobnými nedokonalostmi, což určitě není na škodu. Mnoho lidí ji hledá také proto, že tak může podpořit lokální výrobce. Ruční výroba je též často spojována s vyšší kvalitou, kterou velkovýroba jenom málokdy dosáhne.

Jednoduchost údržby dominuje

Závěsy, ale také záclony čas od času vyžadují péče. Může se na ně prášit, nehledě na možnost dalšího ušpinění. Proto mezi trend posledních let patří hlavně možnost jednoduché údržby. V čem spočívá? Pokud je možné dát je do pračky a na šetrný program vyprat, je to jasné plus. Hitem je ale i možnost snadného lokálního čištění, nebo volba takových materiálů, které velmi rychle uschnou. Taková kombinace z mnoha pochopitelných důvodů jasně vede,

Lepší jsou delší

A jak je to s délkou? Ať už se jedná o záclony, nebo se jedná o závěsy, tak mnohem více lákají hlavně delší řešení. Ta mohou dosahovat třeba až na zem, stejně jako mají celkem velký přesah i do stran.

Publikováno: 08. 11. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková