Zkuste provensálský styl

Mít interiér laděný do jednoho stylu je trendem poslední doby. Tento styl nemusí být jenom moderní nebo nadčasový. Může být inspirovaný minulostí. Provensálský styl související se známou oblastí ve Francii je jednou ze zajímavých možností.

Správné barvy jasně dominují

Provensálský styl je v první řadě jasně charakteristický těmi správnými barvami. O jaké se jedná a se kterými nešlápnete vedle? Je to celkem jednoduché. V první řadě by to měly být odstíny fialové barvy, a dále nezapomínejte na tu tyrkysovou, olivově zelenou, nebo barvy, jako je šedá, žlutá a zlatá, kterými můžete tento základ doplnit. Rázem získáte ten správný barevný nádech, který k tomuto stylu jasně patří.

Bez dlažby to nejde

Co nesmí v interiéru, který je laděný v provensálském stylu také chybět? Je to dlažba. Osvědčenou volbou je hlavně hnědá, nebo také tmavě červená. Pamatujte, že tato podlahová krytina nepatří jenom do chodby nebo do kuchyně – jak jste zvyklí ze svých bytů. Měla by být součástí celého interiéru. Tedy i ložnice, nebo obývacího pokoje.

Nábytek ideálně původní

Pokud se vám povede opatřit si původní kousky nábytku, je to skvělá cesta, jak vytvořit provensálský styl, který bude opravdu originální. Pokud nejsou v dokonalém technickém stavu, pomůže kvalitní renovace. Problém dnes nemusí být ani pořízení nového nábytku, který současný výrobci upravují tak, aby se tomu staršímu dokonale podobal. Ideální je oslovit truhláře, ale několik kousků lze pořídit i v nábytkářských supermarketech.

Nezapomeňte na doplňky a dekorace

Provence styl už pomalu ale jistě dostává svůj správný vzhled. Bez čeho se nikdy neobejde, to jsou také doplňky. Správnou volbou je volit především keramiku. Umístit je můžete na poličkách, stolech, i jakýchkoliv jiných místech. Vše doplňte také několika ubrusy a přehozy, nejlépe s květinovým motivem. I ten takzvaný provensálský styl celkem dobře vystihuje.

Publikováno: 12. 10. 2017

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková