Zámečnictví Praha pro všechny situace

Naše firma zámečnictví Praha je Vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Jako zámečníci působíme v Praze a blízkém okolí již po dobu šesti let. Za tuto dobu jsme získali mnoho zkušeností jak s nouzovým otevíráním dveří a zámků, tak i montážemi a realizacemi zabezpečení ve Vašich domovech, firmách a dalších prostorách. Pravidelně absolvujeme odborná školení, sledujeme nejnovější trendy a možnosti v oblasti zabezpečování a jsme tudíž správnou volbou při řešení prakticky jakéhokoliv problému s dveřmi nebo zámky.

Zámková vložka a její výměna

Cylindrická vložka, které je u nás často nesprávně nazvána zámkem, je jedna z nejdůležitějších součástí zabezpečení dveří. Díky ní je možné ovládat, tedy odemykat a zamykat, samotný zámek ve dveřích. Jako u všech bezpečnostních prvků, je i u této vložky potřeba certifikace a spadání do některé z tříd bezpečnosti. V zásadě existuje 6 tříd bezpečnosti. Pro normální použití v domácnostech či rodinných domech se používají první čtyři třídy bezpečnosti. Z toho první a druhá téměř nedisponují bezpečnostním vybavením.

Pravidla a postupy konkrétní montáže

Výměna vložky může vypadat jako velmi snadná záležitost. Jenže i tento případ má své postupy, kterých je třeba se držet pro optimální výsledek jak funkčností, tak bezpečností. Do většiny dveří lze bez obav pořídit cylindrickou vložku ve 3. bezpečnostní třídě. U bezpečnostních dveří je potřeba už 4. třída. Pokud jste na pochybách, obraťte se na naše zámečnictví Praha. Rádi vám pomůžeme s výběrem, výměnou i montáží té správné.

Vložka a kování a délka

Dalším podstatným faktorem při výměně a instalaci vložky je její délka. Z bezpečnostního hlediska obecně platí, že vložka nikdy nesmí přečnívat z vnější strany dveří bezpečnostní kování o víc jak 3 mm! Bezpečnostní vložku je možné použít vždy jen spolu s bezpečnostním kováním, protože jedině tehdy je funkční její bezpečnostní vybavení. Někteří výrobci své vložky certifikují pouze pro kombinaci s kováním.

Výběr před koupí

Konkrétní typ je potřeba zvážit ještě před koupí podle konkrétní situace. V případě instalace vložky do bezpečnostních kování s překrytím vložky jednoznačně doporučujeme využít služby profesionálů. Cylindrické vložky jsou dnes vybaveny velký množstvím bezpečnostních prvků. Sem patří např. antibumpingová úprava, odolnost proti odvrtání, odolnost na vyhmatání planžetou, odolnost proti vytržení válce či rozlomení vložky. Je vždy důležité vybrat tu správnou v kontextu s dalšími bezpečnostními prvky. Kupříkladu špičková cylindrická vložka 4. bezpečnostní třídy, kterou instalujete na prosklené dveře s běžným zadlabacím zámkem a obyčejným kováním, vám své přednosti v této konstelaci nabídnout nemůže. Složitá instalace je tím pádem zbytečná. Podobné omyly pak mohou ve svém důsledku fungovat jako pozvánka pro nekalé živly.

Chcete se zeptat?

Máte jakýkoliv problém s dveřmi, nebo zámkem, potřebujete poradit, vyřešit ? Volejte naši linku 773 254 581 !

Publikováno: 11. 11. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková