Potřebujete dodat vašemu interiéru šmrnc? Nic jej nerozzáří tak jako tento skvost!

Pokud jste milovníkem starožitnictví, zpozorněte. Při zařizování svého obývacího pokoje do stylu dob dávno minulých se může snadno stát, že sáhnete častěji po tmavších barvách a pokoj pak bude vypadat ponuře. Porcelánové talíře a servisy sice do interiéru trochu barev dodají, přesto to ale nemusí být ono. V tu chvíli byste měli zvažovat křišťál. Čirá barva a světlo odrážející se od okrajů vytváří z křišťálových výrobků prvek, kterého si všimne každý. Záleží jen na vás, zda zvolíte spíše dekorativní kousky, nebo se zaměříte na praktickou stránku. Důležité je mít při hledání dostatečný výběr. Ten nabízí třeba starožitnictví Antikart.

Je libo sklenice či lustr?

Křišťál se využívá od nepaměti. Již v Antice bylo křišťálové nádobí znakem prestiže a bohatství a toto mínění převažovalo i v dalších staletích. Není divu, broušení a řezání křišťálu není nic jednoduchého a dovolit si takové výrobky mohl opravdu málokdo. Díky zjištění, že se dá vyrábět čiré sklo, které má podobné vlastnosti jako křišťál a navíc se s ním dá snáze pracovat, se tyto ozdobné kousky začaly rychle šířit a dovolit si je nyní může téměř každý. Do své domácnosti si tak můžete pořídit například krásně broušené sklenice, které se hodí k servírování různých nápojů. A nemusíte pro ně nijak zvlášť daleko, krásné kousky nabízejí přímo české dílny, které mají věhlas po celém světě. Pokud máte rádi okázalost, doporučujeme křišťálový lustr. Vytváří dominantu pokoje a celý jej rozzáří. Jestliže ale nechcete jeden výrazný lustr umístěný uprostřed místnosti, můžete zvážit také nástěnná svítidla.

Pro potěchu oka: křišťálové sošky

V případě, že vás nelákají velké a okázalé ozdoby, nebo si je nechcete z různých důvodů pořídit, mohou pro vás být vhodnou variantou křišťálové sochy a sošky. Starožitnictví Antikart nabízí sošky různých typů, vybírat můžete i z výrobků značky Swarovski. Vynikají krásnými duhovými barvami a je téměř nemožné je v interiéru přehlédnout. Ať už zvolíte jakoukoli ze zmiňovaných ozdob, vězte, že křišťál přinese do vašeho domu barvy a světlo.

Publikováno: 06. 10. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Ivana Vlčková