Když bydlení, tak do severského stylu. Jak takové bydlení vypadá?

Severský styl přišel nejen do světa módy, ale také do světa bydlení. Stal se rázem velice oblíbeným stylem, který lidé milují především proto, že dokáže opticky zvětšit místnosti či celkový byt. Pokud patříte k lidem, kteří potřebují zvětšit svůj byt, nebo pokud si jen chcete zlepšit místo, kde žijete, vsaďte i vy na severský styl, který je typický tím, že vnese do domova hřejivou a útulnou atmosféru jenom s pomocí světlých barev, výrazného, leč nijak zvláštního nábytku a křesílky, která jsou taktéž pro severský styl bydlení typická.

Pod severským stylem si člověk představí především skandinávský styl bydlení, který je velice praktický, jednoduchý, také zároveň harmonický a až nadčasový. Jak jsme zmínili, díky kombinaci vhodného nábytku a barev se rázem vytvoří z domácnosti útulné a příjemné prostředí, ze kterého se vám nebude chtít unikat.

Barvy musí být decentní

Světlé, decentní barvy – to je pro skandinávský styl bydlení typické. Především volte bílou barvu, která by měla v celém interiéru hrát tu hlavní a zásadní roli. Právě bílá barva evokuje jakousi čistotu, která je pro tento styl bydlení tak typická.

Vneste do domu přírodu

Pokud si představíte sever, představíte si jistě také severskou přírodu, která je úchvatná až dech beroucí. Nemůžeme se tedy divit tomu, že i v případě bydlení je nutné vsadit na přírodní materiály a styly. Zejména vsaďte na bílé dřevo nebo na dekor břízy a borovice. To jsou nejlepší favorité. Zapomeňte na příliš zdobený nábytek, vhodné jsou jen čisté linie a minimalistický design.

Domácnost bez tmavých zákoutí

Především je velice důležité klást důraz na zamezení tmavých zákoutí. Ať pronikne do domácnosti světlo. Zaměřte se na velká okna, která budou bez zbytečných záclon, jež by zabraňovaly vniku slunečních paprsků. Také nešetřete lampičkami a lustry, jelikož světlo je pro skandinávský styl bydlení důležité.

Publikováno: 28. 04. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Ivana Vlčková