Finská sauna, jiný rozměr saunování

Klasickou saunu s párou si dovede představit každý. Finská na rozdíl od ní ale nabízí dva režimy celého procesu. Buď ono polévání horkých kamenů párou a tvorbu tzv. nárazů nebo vln, nebo jen horké kameny a suchý prostor. Pára kromě návalů horka zvyšuje také vlhkost vzduchu. Můžete ji tvořit ručně, nebo nastavit na finských kamínkách tzv. výparník, který bude automaticky udržovat nastavenou teplotu i vzdušnou vlhkost.

Saunování na míru

Pokud jste z těch, které oslovil moderní trend finské sauny, můžete takové zařízení mít klidně i doma a nemusíte se spoléhat na provozní dobu wellness podniku. Jednoduše kontaktujte naši firmu a nechte si vlastní saunu vyrobit přímo od nás na míru vašim potřebám a specifikacím. Naši lidé navrhnou saunu podle podmínek vámi zvoleného místa, tedy domu, chaty nebo bytu. Stejně tak doporučí ideální kombinací materiálu, tvarů a doplňků. Je možné doplnit i oblíbené prosklení nebo přidat terapii. Naše produkce saun je prováděna výhradně v rámci České republiky a jde výlučně o ruční provedení. Pro zajištění vysoké kvality celkového servisu montují saunu na místě ti sami lidé, kteří jednotlivé součásti vyráběli a mají je tudíž nejlépe „v ruce“.

Zdravotní přínos, který nelze zpochybnit

Finská sauna je asi nejznámějším druhem v této oblasti. Ve zdravé míře posiluje saunování organismus, uvolňuje svaly a pomáhá i při hubnutí, nenahrazuje ovšem zdravý životní styl. Také zlepšuje termoregulaci a vyplavuje z těla veškeré toxiny. Pokud otravuje nedokrvování končetin nebo podobné neduhy, je finská sauna výbornou cestou ke zlepšení tohoto stavu. V psychické rovině i jako výsledek předchozích dopadů přináší lepší náladu a zbavuje stresu či depresí. Do těla vyplavuje endorfiny a vede ke skutečnému uvolnění celého těla i mysli. Endorfiny jsou tzv. hormony štěstí a jejich přítomnost řetězově působí na další složky v mozku, takže se člověk cítí obecně lépe. Naše firma nabízí jak vnitřní, tak i venkovní provedení finské sauny.

Vždycky podle signálů těla

Aby mělo saunování správný dopad, je potřeba zvolit správnou míru, hlavně co se délky pobytu uvnitř týče. Jako u všeho může saunování velmi prospět, ale i uškodit, pokud se přežene. Teplota v sauně bývá obvykle 90 – 100 stupňů Celsia a vlhkost kolem 20%. Doporučená míra pobytu najednou je 5 – 15 minut, ale nic vám nebrání ve více „kolech“ za sebou. Pokud s celým procesem začínáte, dejte si nejdříve jen pár minut a postupně, dle reakcí těla, tento čas prodlužujte. Saunování je poměrně intenzivní záležitost a pro netrénovaný organismus jde o druh šoku. Před koupí samotnou si její účinky na své tělo vyzkoušejte, pokud by vám způsobilo potíže, proberte téma se svým lékařem. Finské sauny působí velmi pozitivně na tělo i duši, ale všeho moc a hlavně prudce je vždy špatně. Proto i ochlazení má probíhat pomalu, ne prudkým skokem z jednoho extrému do druhého.

Publikováno: 20. 11. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Vlčková