Vánoční dekorativní LED řetězy se budou všem líbit

Určitě jste si všimli, jak se nejen ulice, ale také budovy nebo zahrady s příchodem adventního času zkrášlují. Vánoční dekorativní LED osvětlení se postará o to, aby nezůstal žádný stereotyp. Světlo, které od nich vychází, přitahuje zrak všech kolemjdoucích osob a navozuje sváteční atmosféru, která se přenáší i do domovů.

Tipy na dekorativní LED řetězy

  • Jestliže zrovna tápete, kterou tu LED dekoraci na Vánoce vlastně pořídit, tak se nechte inspirovat našimi zajímavými tipy. Máme totiž ověřené, že mezi zákazníky jsou velmi oblíbené dekorativní LED řetězy. Proč jsou tolik žádané?
  • Jejich hlavní výhoda tkví jednoznačně v jednoduchosti instalace. Co snazšího může být než vzít světelný řetěz se spoustou bílých nebo barevných LED diod, který můžete omotat okolo zábradlí na balkoně. Lze ho samozřejmě dát také po obvodu střechy, na římsu okna nebo nad vstupní dveře. Většinou asi budete vybírat takové místo, kde bude instalace řetězů možná bez jakýchkoliv dalších pomůcek. Někdy si ovšem budete muset vypomoci stahovacími elektrikářskými páskami, které zakoupíte prakticky v každém hobby marketu. Jsou vhodné zvláště na upevnění řetězu na střeše podél okapu.
  • Zajímavě vypadá také vánoční výzdoba na římsách oken. Zkuste vzít nějaký truhlík na květiny, do něho naaranžovat větvičky z jehličnanů a ozdobit světelným řetězem, který pomocí napájecího kabelu připojíte do zásuvky. I takto může vypadat vánoční výzdoba u vás doma.

Ozdoba stromků v kontejnerech

Máte na své zahradě živé stromky v kontejnerech? Proč je nevyužít pro ozdobu LED světelnými řetězy? Budou totiž vypadat přímo úžasně, zcela jako pravý vánoční stromek. Můžete je přemístit také ke vchodovým dveřím, kde budou výraznou dominantou, která určitě nezůstane bez povšimnutí. Stejně lze ostatně ozdobit vánoční strom v bytě - třeba menšího vzrůstu v dětském pokojíku.

Různé délkové provedení

Výběr správného dekorativního LED řetězu nenechávejte až na Vánoce. Většinou ty nejlepší kusy už bývají vyprodané. Při nákupu popřemýšlejte, na jaký účel budete světelnou dekoraci používat. A také na jakém místě. Podle toho se pak rozhodnete, jakou délku vybrat, aby stačila na ozdobení celého místa. Naštěstí se řetězy vyrábějí v různých délkách, takže výběr není omezený pouze na několik těch krátkých, nebo naopak dlouhých. Je jasné, že chcete-li ozdobit obvod střechy, nevystačíte si jen s několika málo metry světelného řetězu. Zde uvažujte o koupi minimálně 40 nebo 50 metrů. Naopak pro výzdobu nízkého vánočního stromku stačí menší délka. Na druhou stranu, budete-li mít delší světelný řetěz, bude zároveň i větší počet LED diod, které se na něm po zapojení do elektrického proudu zazáří.

Interiérové versus exteriérové využití

U dekorativního LED řetězu rozlišujeme dva typy použití:
  • v interiéru – v bytě
  • v exteriéru – v zahradě, na fasádě domu
Zaměňovat jednotlivé druhy světelných řetězů není příliš vhodné, protože ty s určením pro vnitřek bytu se rozhodně nehodí pověsit zvenku na okno – nejsou totiž odolné vůči působení vody. A jak je známo, voda a elektřina k sobě dohromady příliš nejdou. Při nákupu si pohlídejte stupeň krytí dekorativních LED řetězů. To, které je určené pro venkovní použití, musí mít minimálně hodnotu IP 44 nebo IP 65. Znamená to, že je výrobek schopný odolávat vodě. Pro domácí prostředí stačí krytí v hodnotě IP 20.

Fantazii se meze nekladou

Než se pustíte do zdobení fasády rodinného domku, balkonu nebo stromů na zahradě, nejlepší je si správně vypočítat délku světelného řetězu, kterou budete potřebovat. Vaše rodinná rada by se měla jednomyslně shodnout na barvě LED světel. Jestli raději zvolíte čistě bílou, nebo dáte přednost barevnější variantě. Je poměrně předvídatelné, že děti budou určitě chtít veselé barvy. Klidně jim je dopřejte, protože světelný řetěz v pestrých barvách také vypadá velmi dobře, ať už ho máte daný kdekoliv v domě nebo na domě. Na živý stromek na zahradě řetěz naaranžujte ve spirále. Je to nejčastější způsob výzdoby. A také nejsnadnější. Pokud nemáte k dispozici blízko zásuvku, můžete použít prodlužovací kabel - u něho je opět třeba pohlídat, aby byl správně použitý dle svého určení:
  • na doma
  • na ven.
Zajímavě také na stromě vypadá kombinace několika barev světel - například bílé a modré, zelené či růžové. O tom, jakou barevnost dekorativních LED řetězů nakonec zvolíte, rozhodujete vy sami - fantazie a vánoční inspirace je nekonečná!

Když chcete ušetřit, vybírejte solární napájení

Máte pocit, že byste měli žít více ekologicky? Zdá se vám zbytečné spotřebovávat elektrickou energii vyrobenou tradičním způsobem a raději dáte přednost obnovitelným zdrojům energie? Pak není problém si pořídit světelný LED řetěz na solární napájení. Jeho součástí je také také kolík do země se solárním panelem, jehož prostřednictvím nabíjíte pomocí slunečního záření nabíjecí tužkové baterie. Ty potom večer rozsvítí LED diody, jež budou do okolí zářit bílým či barevným světlem. Výhod má solární dekorativní LED řetěz hned několik. První už jsme zmínili - jedná se o využití obnovitelné energie. Ta druhá je úspora vašeho času - nemusíte totiž už večer zapojovat napájecí kabel do zásuvky, aby řetěz svítil. O vše se postará sluneční záření. Pokud nemáte k dispozici blízko zásuvky, není třeba někdy pracně shánět prodlužovací kabel. Pouze řetěz nainstalujete včetně solárního panelu a o zbytek se postará sluneční svit.

Publikováno: 11. 09. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Ivana Vlčková

Tagy: led vánoční osvětlení | vánoční dekorace | vánoční osvětlení