Radiátory jsou dnes designový doplněk

Radiátor je nezbytnou součástí mnoha domů a bytů. Právě pomocí něho je interiér vytápět. Ne nezbytně se musí jednat o nevzhlednou součást bydlení. Podívejte se na vzhled radiátorů z pohledu, který ukáže, jaké jsou v tomto směru moderní trendy.

Nenápadný tvar, i barva

Jasná volba pro toho, kdo nechce, aby radiátor jeho interiér hyzdil. I proto někteří výrobci kladou důraz právě na jejich nenápadný vzhled. To znamená, že takový radiátor má skutečně malou tloušťku, a svými rozměry může dokonale zapadnout třeba do výklenku pod okno. Barva nemusí být nutně jenom bílá. Pokud je interiér vymalován jiným odstínem, není problém získat ve stejném i radiátor. Bude tak dokonale ladit se stěnou, díky čemuž se na první pohled ztratí.

Mohou vypadat jako designový prvek

Pokud si pod topením představujete jenom klasiku umístěnou u zdi, jistě vás překvapí moderní možnosti. Takové, které ukazují, že radiátor může být i stylovým doplňkem interiéru. Mohou být ve formě obrazu na stěně, který funguje na elektřinu a pomocí něho vytápíte interiér. Stejně tak mohou vypadat třeba jako zajímavý designový sloup, nebo plastika, která je umístěná v interiéru. V moderních domech rozhodně osvědčená volba. Problémem nemusí být ani řešení, které je kombinované třeba se zrcadlem, což se hodí ve chvíli, když chcete vytápět prostor chodby.

Retro styl opět ožívá

Výše jsme zmapovaly možnosti, které jsou spojeny se snahou topení co nejvíce schovat. Jsou ale i možnosti, které jsou naopak spojeny s tím, kdy je cílem ho co nejvíce ukázat. Dominuje třeba styl art deco, styl zámecký, nebo to mohou být i zajímavé spirály související s industriálním stylem. Zde je cílem ukázat, že radiátor může vypadat i jinak, než jenom klasicky. A tento retro vzhled je následně zvýrazněn z toho důvodu, aby se topení stalo částí interiéru, která k sobě bude stahovat pohledy jednotlivých návštěvníků.

Publikováno: 04. 12. 2017

Kategorie: Interiér

Autor: Ivana Vlčková